Galleria > Yleinen > Turvekoneet |
![]() |
TIEDOSTO 187/1488 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|||
|
Äänestä tätä kuvaa (äänet: 3.7/5 6 äänellä) | |||||
Tiedoston tiedot | |
Tiedostonimi: | 8400~6.jpg |
Albumin nimi: | Juice / Turvekoneet |
Arvo (6 ääntä): | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Avainsanat: | Valmet / 8400 / turve / neva |
Kuvaajan nimi: | Juice |
Kuva otettu pvm: | 29.7.07 |
Paikkakunta: | Vimpeli |
Tiedostokoko: | 115 kt |
Lisätty galleriaan: | %29.%07.%2007 |
Tarkkuus: | 1024 x 768 pikseliä |
Katseltu: | 8493 kertaa |
URL: | https://www.pottupellossa.fi/gallery/displayimage.php?pid=20410 |
Suosikit: | Lisää suosikkeihin |
Kommentti 1 - 16 16:n joukosta Sivu: 1 |
|
|||
ton sais pistää jo sulattoon
![]() ![]() |
|
|||
ei välttämättä palaneet.....suo koneissa on aina turvetta maskin ajovaloissa
|
|
|||
onkohan vain 8400.. turbo justiin päin vastoin mitä ainakin uudemmis 8400 ja pakoputkikin näyttääs olevan aika eres
![]() |
|
|||
voihan tuo olla joku "demo" versio 8400:sta tai sitten joku on nähnyt hieman vaivaa ja päivittänyt 6300 suuremmalla koneella
![]() |
|
|||
kaikki tuossa viittaa -90 luvun alkuvuosiin
![]() |
|
|||
Hiano kone!
![]() |
|
|||
tämähän on vain yksinkertaisesti loistava esimerkki siitä, että suolahdesta saa ihan mitä sattuu pihaansa
![]() |
|
|||
![]() |
|
|||
Joo, vähä sama niinkuin silloin kun tuli kakkoselta talonpojan ralli, ja siinä oli jokin keilaradan kierto valmetilla jossa oli ohjauksen letkut "käännetty" toisinpäin.. tietenkin valmetin miehille toteamaan että liekö kasanneet tehtaalla väärinpäin..
![]() |
|
|||
kyl talon pojan ralli pitäs näkyy nykyäänki
![]() |
|
|||
niittehä piti tehä kuulemma uusia jaksoja. Mut tainnu jäähä tekemättä. Toine juontaja vaa sellasia puheli pari vuotta sitten sellasia
![]() |
|
|||
Jospa tuo on turbotettu 8100
|
|
|||
joo, turbo on "väärin päin" kait joku 15 000h ajettu 8100,vanha kehäkettu jolla ajaa monta portaatonta suohon---->
![]() |
|
|||
juu jos tuo on alkupään 8000 sarjaasia niin kyllä laulaa monta uurempaansa suohon jos vaan on tehty huollot ajallansa onse nii kova peli (...)
![]() |
|
|||
eikö nykyää oo melkeen niin et 8400-8550 vastaa t-171 ja 8750 tai 8950 vastaa t-191 vai mitä ootte mieltä__
|
|
|||
Jaa joo ne pellit.. on ne tuolla tallessa, meinannu vallan unehtua koko homma
![]() |
Kommentti 1 - 16 16:n joukosta Sivu: 1 |